Bale Eğitimi
SEÇEBİLECEĞİNİZ EĞİTİM METOTLARIMIZ     


                                                                             
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
’NA BAĞLI BALE EĞİTİMİ

Kurumumuz Milli Eğitim Bakanlığı’ na bağlı olup,  Vaganova (Rus) sistemini uygulamakta ve öğrencilerini bakanlığa bağlı sertifikalarla eğitmen olarak mezun etmektedir.
 
Klasik Bale eğitiminin yanı sıra  Ritm, Mimik, Pointe, Bale Tarihi, Dekor ve Kostüm gibi kapsamlı bir program uygulanmaktadır.Kurumumuz çocuklarımızın ruhsal ve fiziksel gelişimlerini göz önünde bulundurarak ritm, müzik ve dans duygularına yön verebilmelerine olanak tanımaktadır.
 

ULUSLARARASI VAGANOVA METODU İLE KLASİK BALE EĞİTİMİ

Profesyonel bale sistemi olan Vaganova Sistemi, 04-18 yaş arası her öğrencinin seviye derecesini belirlenmesi ve belgelenmesini sağlayacak biçimde uyarlanmıştır. Türkiye'de Vaganova Sistemiyle çalışan okullar ve kurslardaki bale öğrencilerinin katılması için her yıl bir kere Derece (Grade) sınavı düzenlenmektedir. Bu sınavda başarılı olan bale öğrencisi, Sofya Ulusal Müzik Akademisi Bale Sanatları Bölümü Derece (Grade) Başarı Belgesini almaya hak kazanır. 
Sınavlara asgari katılım yaşı 4’tür. Sınava katılmak isteyen öğrencinin, sınava girmek istediği seviye, yaşına ve yetkinliğine göre kendi öğretmeni tarafından belirlenir.
 
Dereceler aşağıdaki şekildedir;
1. Hazırlık sınıfı : 4 - 6 yaş
2. Hazırlık sınıfı : 6 - 8 yaş
1. Derece : 8-10 yaş
2. Derece : 10- 12 yaş
3. Derece : 12- 14 yaş
4. Derece : 14- 16 yaş
5. Derece : 16- 18 yaş
6. Derece : Profesyonel
 

Sertifikamızı incelemek için tıklayınız.

Her derecenin eğitimi iki yıl sürmektedir ve A, B olarak bölünür.A Birinci yılı B ikinci yılı değerlendirir.
Sınavda 6. Seviyenin en üst başarı puanını elde edenler Sofya Ulusal Müzik Akademisi Bale Sanatları Bölümü’nde giriş sınavına girmeden eğitim görme hakkı kazanırlar.